Druhý Svět

18. října 2011 v 12:51 | Lenka |  Téma týdne
Slunce pomalu zapadá za obzor, brzo bude tma, tohle roční období už je hold takové.
Na mírném pahorku nedaleko vesnice stojí osamělý strom a jeho dřevo vrže ve větru. Holé větve připomínají dlouhé pařáty, které se natahují a chňapají ve vzduchu. Možná chtějí čapnout postavu stojící nedaleko od nich.


Chodila tam velmi často a hlavně při západech slunce. Byla teď na poli, které se čas od času používalo jako pastvina pro krávy. To se potom kolem jí a stromu objevilo stádo bílých krav, které zvědavě koukaly, cože to ten divný člověk u nich na pastvě dělá.
Kdo ji znal, to věděl velmi dobře. Tahle podivná holka sem chodila si vyčistit hlavu. Tedy, ne že by dělala jenom tohle, tahle holka je totiž také nadšená fotografka a nenechá si ujít příležitost vyfotografovat své oblíbené místo.
Přesto však pro ni znamená víc než jen fotografický objekt. Tohle místo bylo, jako pro jiné, velká svatyně. Tady si mohla sednout a zasnít se. Ponořit se hluboko do svého nitra a naleznout svůj druhý svět. Svět, který tvořila po dlouhé roky. Místo kam vložila všechnu svou fantazii. Skrytý koutek, kde jí nikdo nemůže ublížit.
V tomto světě hledá svou inspiraci a schovává se před tím zlým, co by jí mohlo hrozit. V reálném světě se za ní jen málokdy někdo otočí, ale když je ve svém světě, čeká na ni její velký zlatý okřídlený drak, který s ní proletí celé její panství. Vyčkávají tam na ni imaginární přátelé, se kterými pokaždé zažívá nová dobrodružství a čas od času se v jejím světě vyskytne nový tvor, kterého zrovna vymyslela.

Ano, i takhle může vypadat druhý svět. Jistě jste poznali, o koho se v tomto příběhu jedná, a doufám, že vám to trochu osvětlilo svět, ve kterém žiju. Tedy, omlouvám se, světy. Nevěřím, že nikdo další nemá takový svět. I pan Lewis měl takový svět a já se za ten svůj také nestydím. El-Dagona, jak se můj svět jmenuje, je zem plná nekonečných možností. Zapátrejte ve své mysli a vzpomeňte si na váš druhý svět.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Anie Anie | E-mail | Web | 22. října 2011 v 20:09 | Reagovat

Krásný článek. Miluju západ i východ slunce...je to kouzelné!!
Překrásná fotka!!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.